TR | EN
    

BİZDEN HABERLER

Bu Toprağın Öyküsü Yeniden Anlatıldı Kayseri Tanıtım Filmleri
26 Nisan 2019 Cuma

Kayseri 5000 yılı geçen tarihi ile Anadolu’nun en önemli şehirlerinden biri… Kurulduğu ilk günden itibaren ticaretin merkezi olmayı başarmış bir şehir. Antik dönemden Roma’ya, Beyliklerden Selçuklu’ ya, Osmanlıdan Cumhuriyet’e birçok medeniyete ev sahipliği yapmıştır Kayseri... Bulunduğu konum ve coğrafi şartları eşsiz doğal güzelliklerinin ortaya çıkmasına sebep olmuştur. Son yıllarda kış turizmi sporlarına artan ilgi ile birlikte kendisini sürekli güncellemeyi başaran Erciyes Dağı Kayak Merkezi ziyaretçi sayılarındaki artış, bu görkemli dağı Kayseri’nin en önemli avantajlarından birine dönüştürmüştür…


Kayseri, yamaç paraşütünden kuş gözlemciliğine; mantı ve pastırmadan nevzineye; Bizans kalesinden Soğanlı Ermeni kiliselerine, Yılkı atlarından bez bebek yapan kadınlarına; Yamandede Konağından Talas yeraltı şehrine kadar bir çok muhteşem güzelliği barındırmasının yanı sıra, sahip olduğu Endüstriyel yatırım altyapısı, üniversiteleri ve Araştırma altyapıları ile Anadolu’nun her zaman gözde şehirlerinden birisi olmuştur.


Orta Anadolu Kalkınma Ajansı Kayseri Yatırım Destek Ofisi olarak, birimimizin asli sorumluluklarından ve görev alanlarından birisi olan şehrin tanıtımı faaliyetlerinde ildeki tüm paydaşlar tarafından kullanılmak üzere; 2018 yılı başında Kayseri ve Ekonomi, Kayseri ve Dağlar, Kayseri ve Doğa, Kayseri ve Medeniyet filmleri hazırlatmaya karar verdik.


Oran Kalkınma Ajansı tarafından Kayseri Yatırım Destek Ofisi gayretleriyle Yücel Çakmaklı Film Atölyesine yaptırılan filmlere, yapılan ikili işbirliği protokolü ile Kayseri Büyükşehir Belediyesi Strateji Geliştirme Dairesi başkanlığı malzeme ve lojistik desteği sağladı. Filmlerin çekimi 1 yılı aşkın bir süre devam etmiş, bu sürenin sonunda 2 aylık bir kurgu aşaması ile filmler izlemeye hazır hale gelmiştir. Hazırlamış olduğumuz belgesel filmler 4k kameralar kullanılarak çekilmiş, şiirsel bir metinle desteklenmiş ve Türkçe-İngilizce olarak iki farklı dilde seslendirmesi yapılmıştır. Aynı zaman da İngilizce seslendirmeye Arapça altyazı ilave edilmiştir. Yapım sürecinde, alanında deneyimli yönetmen, kameraman, drone operatörü ve kurgucuların çalıştığı filmlerin metinleri Kayseri YDO ekibi ile yapılan ortak bir çalışmanın ürünüdür.


Yapmış olduğumuz bu çalışma ile, Kayseri’nin yatırım altyapısından görsel zenginliklerine, yerel lezzetlerinden bilinmeyen tarihi değerlerine ve bu topraklarda yaşamış medeniyetlerin izlerine kadar geniş bir alanda yerli ve yabancı yatırımcı ve turistleri bilgilendirmek istedik. Tanıtım filmlerimize aşağıdaki adreslerden ulaşabileceksiniz… İlimizin değerlerini ulusal ve uluslararası arenada daha fazla duyurabilmek için paylaşalım, duyuralım


Filmlere Ulaşmak İçin Tıklayınız 

  Mevlana Mahallesi, M.K.P Bulvarı, No:79, Kat: 5-6 P.K: 38080 Kocasinan/KAYSERİ
  +90 352 352 6726 (ORAN)
  info@oran.org.tr