TR | EN
    

BİZDEN HABERLER

Orta Anadolu Kalkınma Ajansı Mayıs Ayı Yönetim Kurulu Toplantısı Kayseri’de Yapıldı.
30 Mayıs 2018 Çarşamba

Orta Anadolu Kalkınma Ajansı Kayseri Hizmet Binası toplantı Salonunda gerçekleştirilen toplantıya, Yozgat Valisi ve Ajans Yönetim Kurulu Başkanı Kemal YURTNAÇ, Kayseri Valisi Süleyman KAMÇI, Sivas Valisi Davut GÜL, Kayseri Ticaret Odası Başkanı Ömer GÜLSOY, Sivas Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mustafa EKEN, Yozgat Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Sinan ÇELİK ve Ajans Genel Sekreter Vekili Ahmet Emin KİLCİ katıldı.


Yozgat Valisi ve Ajans Yönetim Kurulu Başkanı Kemal YURTNAÇ, toplantıda yaptığı konuşmada; “Orta Anadolu Kalkınma Ajansı 2017 yılı Mali Destek Programlarının değerlendirme süreçleri devam etmekte olup en kısa zamanda destek almaya hak kazanan başvuru sahiplerini açıklamayı planlıyoruz. Toplam 27 milyon TL kaynak kullandırılacak olup KOBİ’ler için 10 milyon TL, Kar amacı gütmeyen kurumlar için de 17 milyon TL kaynak ayrılmıştır.” dedi.


YURTNAÇ; “Nisan ayının sonunda Sivas ilimizde Ajans’ın yararlanıcı olduğu ve Avrupa Birliği’nden alınan fon ile kurulan Sivas İŞGEM’in açılışını gerçekleştirdik. Toplam 7,2 milyon Avro hibe ile kurulan İŞGEM’de 1.000 metrekare açık alan, 8.000 metrekare işliklerin alanı ve 2000 metrekare idari bina olmak üzere toplamda 10.000 metrekare kapalı alan olup farklı metrajlarlarda 35 adet işlik de yer almaktadır. Şimdiden işliklerin 2675’i doldurulmuş olup teknolojik tabanlı üretim yapan firmalar çalışmaya başlamışlardır.” ifadelerini kullandı.


Tıbbi Aromatik Bitkilerle ilgili yapılan çalışmalar hakkında bilgi veren YURTNAÇ; “Kalkınma Ajansımızın desteği ile Bölgemizde yürütülmekte olan Tıbbi Aromatik Bitkilerin yaygınlaştırılması faaliyeti neticesinde Kayseri’de örnek ekimi yapılan Adaçayı bitkisinden yüksek verim alınmış olup İl Tarım Müdürlüğü koordinasyonunda ilçelerdeki çiftçilerimize adaçayı hakkında bilgi verilmekte ve ekiminin başlaması noktasında çalışmalarına devam etmektedirler.” dedi.


Vali Kemal Yurtnaç’ın konuşmasının ardından Yönetim Kurulu Toplantısı basına kapalı devam etti.

GÖRSELLER
  Mevlana Mahallesi, M.K.P Bulvarı, No:79, Kat: 5-6 P.K: 38080 Kocasinan/KAYSERİ
  +90 352 352 6726 (ORAN)
  info@oran.org.tr