Kayseri’nin 4. AR-GE Merkezi de, ORAN’ın Desteğiyle Kuruldu
ORAN - Haberler

Kayseri’nin 4. AR-GE Merkezi de, ORAN’ın Desteğiyle Kuruldu

 07.04.2017

Orta Anadolu Kalkınma Ajansı’nın desteğiyle, geçtiğimiz yıl Ekim ayında Ar-Ge Merkezi yapılanmasına başlamış olan BOYTAŞ Mobilya San. ve Tic. A.Ş. çalışmalarını tamamlayarak ülkemizin 423. ve Kayseri’nin 4. Özel Sektör AR-GE Merkezini faaliyete geçirmiştir.

BOYTAŞ Mobilya San. ve Tic. A.Ş. ile ORAN arasında imzalanan destek sözleşmelerinin ardından, firma tarafından yoğun bir çalışma ve emek sarf edilerek, Bakanlığın talep ettiği kurumsal yetkinliğe ve fiziki şartlara sahip Ar-Ge Merkezi oluşturulmuş, bu merkezde firma tarafından yürütülen Ar-Ge faaliyetleri projelendirilerek Bakanlığın onayına sunulmuştur.

Başvurular, Bilim ve Teknoloji Genel Müdürlüğünce yapılan Ön İnceleme ve daha sonra firmalara gerçekleştirilen Komisyon Üyesi ziyaretlerinin ardından değerlendirilerek, olumlu sonuçlandırılmıştır.

ORAN Kalkınma Ajansı, imzalanan destek sözleşmesi gereğince, firmanın bu süreçte almış olduğu müşavirlik hizmetlerini, firma adına karşılayarak firmaya destek olmuştur. Ayrıca Ajans uzmanlarımız sürecin her aşamasında firmayla yakın temas içinde bulunarak desteklerini sürdürmüşlerdir.

İlimize kazandırılmış olan bu yeni Ar-Ge Merkezinin, başta BOYTAŞ Mobilya San. ve Tic. A.Ş. olmak üzere ilimiz ve ülkemiz sanayisine güzel hizmetler sunmasını ve hayırlı olmasını dileriz.

ORAN olarak, “Teknolojiye Yatırım Geleceğe Yatırım” prensibi ile bölgemizdeki potansiyel sahibi Özel Sektör firmalarımızı destekleyerek, Ar-Ge merkezleri sayısını hızla artırmaya devam edeceğiz.